Festivaliai Lietuvoje Kūrybos festivalis Naujienos Pamatyk! Vilnius

Skulptūros ir vitražo centras kviečia į rudens lygiadienio meno festivalį

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Vilniuje įsikūręs Skulptūros ir vitražo centras rugsėjo 23-24 d. kviečia į meno festivalį. Tai ketvirtą kartą rengiamas nemokamas meno festivalis, kurio dviejų dienų programoje lankytojų lauks kūrybinės dirbtuvės, parodos, įvairūs meniniai užsiėmimai, centre reziduojančių menininkų pasirodymai, performansai, atviros studijos ir ekskursijos po jas bei muzikos scena su gyvais pasirodymais.

Istorinis pastatas atsiveria su plačia festivalio programa

Lietuvos dailininkų sąjungos Skulptūros ir vitražo centras yra jau beveik pusšimtį metų veikiantis pastatų kompleksas, kuriame Lietuvos menininkai kuria istorinės atminties monumentus, skulptūras bei kūrinius viešosioms erdvėms. Tai vieta, siekianti ne tik skatinti kūrinių atsiradimą Lietuvos ir užsienio urbanistinėse erdvėse, išsaugoti skulptūros bei vitražo meno kūrimo tradicijas, bet ir atgaivinti kultūrinę veiklą Vilniaus miesto periferinėse erdvėse.

Anot festivalio organizatorių: „Šiais metais Skulptūros ir vitražo centro meno festivalis išsiplėtė į dvi dienas, todėl lankytojų laukia dar platesnė programa nei praėjusiais metais. Meno festivalio tikslas – supažindinti Vilniečius bei miesto svečius su Skulptūros ir vitražo centru, jo istorija, čia reziduojančiais menininkais ir suteikti lankytojams galimybę dvi dienas įsilieti į kultūros sūkurį ir pasinerti į meno kūrybos procesus.“

„Festivalio dalyviai galės stebėti įvairius skulptorių pasirodymus: ledo skulptūros drožimą, akmens skėlimą senoviniais būdais, aliuminio skulptūrų liejimą, video performansus. Aktyviausi galės įsilieti į meno kūrybos procesą įsitraukdami į organizuojamas kūrybines dirbtuves: tapybos, grafikos, piešimo, marmuro kalimo, specialiai vaikams skirto graffiti užsiėmimo. Meno mylėtojai ir profesionalai galės dalyvauti vitražo meno pristatyme, diskusijoje apie kultūrinių įstaigų konversijas arba lankytis Skulptūros ir vitražo centro lauko bei vidaus patalpose eksponuojamose skulptūrų, vitražų, grafikos bei tapybos parodose. Viso festivalio metu bus vedamos ekskursijos po Skulptūros ir vitražo centro menininkų studijas, kurios suteiks galimybę susipažinti su čia reziduojančių autorių darbais ir kūrybos virtuve. Vizualiuosius menus festivalyje papildys muzikos scena bei ten organizuojami Lietuvos grupių ir DJ pasirodymai, na ir be abejo, festivalį tradiciškai vainikuos rudens lygiadieniui paminėti skirta ugnies skulptūra“.

Pristatomose parodose dalyvaus ir savo studijas atvers žymiausi Lietuvos menininkai

Skulptūros ir vitražo centre šiuo metu reziduoja per 30 puikiai žinomų Lietuvos menininkų, kurių darbai atsidurs eksponuojamose parodose, o taip pat su autoriais bus galima artimiau pabendrauti aplankant jų atviras studijas. Tai skulptoriai – Kęstutis Musteikis, Gediminas Piekuras, Aušra Jasiukevičiūtė, Tauras Kensminas, Mykolas Sauka, Algirdas Kuzma, Jonas Aničas, Žilvinas Landzbergas, Kazys Venclovas, Asta Vasiliauskaitė, Liutauras Griežė, Gintaras Mykolaitis, Mindaugas Šnipas, Marius Zavadskis, Daumantas Kučas, vitražistės ir stiklo menininkės – Dalia Truskaitė, Edita Utarienė, grafikas Jonas Čepas, tarpdisciplininio meno kūrėja Eglė Pilkauskaitė, tapytojai Simonas Kuliešis ir Vytautas Vasiliūnas bei kiti menininkai. Specialiai vitražo parodai bus surinkti ir eksponuojami vitražo klasikų Konstantino Šatūno, Broniaus Bružo bei menininkių Irenos Lipienės ir Rūtos Lipaitės darbai.

Vizualius menus papildys muzikos scena

Meno festivalis aprėps ne tik vizualiuosius menus ir edukacijas, dalyviai taip pat galės išvysti gyvus Lietuvos atlikėjų pasirodymus ir atšvęsti rudens lygiadienį klausydamiesi roko bei elektroninės muzikos. Muzikos programoje: Lapkričio dvidešimtosios orkestras, grupė N-14 (ex. TurboReanimacija), Žygimantas Kudirka ir Marijus Klimaitis, Vladas Dieninis, Mielos merginos,, Sinage, plokšteles suks Dj’ėjai Paul Sadness, Dalius Travinas (Start.FM), Kevin Mancuso, Švenčionis.

 

Meno festivalis vyks rugsėjo 23-24 d. Skulptūros ir vitražo centre (Dariaus ir Girėno g. 25, Vilnius).

Festivalio pradžia rugsėjo 23 d. 18 val. Įėjimas nemokamas.

Festivalį organizuoja: Lietuvos dailininkų sąjungos Skulptūros ir vitražo centras

Finansuoja: Lietuvos kultūros taryba, Vilniaus miesto savivaldybė

Partneriai: Lietuvos dailininkų sąjunga, Kirtimų kultūros centras, UAB „Mesta“, „Elektroplazma“

Daugiau

Palydėkite vasarą Juodkrantėje su vėju ir daina! (renginių programa)

Nauja apžvalgos aikštelė Šiauliuose

Vakarai Eišiškėse

Rudenėlis

Deimantė Židonytė

Trumpas gidas po Biržų istoriją

Alternatyvi teatro platforma OUT OF(F) CIRCLE

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.