Liubov Yarmoshenko
Naujienos Šiauliai

Šiauliuose rinksis folklorinio šokio mylėtojai iš visos Lietuvos

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Gegužės 10 d. 11 val. Šiaulių kultūros centro pramogų salėje „Maksas“ (Aušros al. 31) vyks Lietuvos moksleivių folklorinių šokių varžytuvių „Patrepsynė“ finalas. Devynioliktąjį kartą organizuojamas renginys per kelis dešimtmečius tapo tikra švente senosioms lietuvių tradicijoms neabejingai jaunajai kartai. Kiekvienas šokis varžytuvėse tampa istorijos dalimi, kurią jaunimas pasakoja, išlaikydamas ryšį su praeitimi ir kūrybingai kurdamas naujas tradicijas šiuolaikinėje kultūroje. Šiemet dėl geriausio patrepsytės ir patrepsiuko vardo varžysis 103 poros iš 25 šalies savivaldybių.

Lietuvos moksleivių folklorinių šokių varžytuvės „Patrepsynė“ pasiekė finišo tiesiąją. Šeštadienį į Šiaulių kultūros centrą rinksis stipriausios folklorinio šokio puoselėtojų poros, kurios savo meilę tradicijoms įrodė dar atrankiniuose turuose. Tautiniais kostiumais pasipuošę vaikai ir jaunimas komisiją bandys sužavėti ne tik šokio technika, bet ir emocija, kurią perteiks per savo judesius ir išraišką.

Nuotr.: Liubov Yarmoshenko

„Patrepsynė“ – tai ne tik varžytuvės, tai tikra tradicinės kultūros ir etninės tapatybės šventė. Šiame renginyje folklorinis šokis leidžia jaunimui atrasti savo šaknis ir puoselėti mūsų tautos vertybes. Šokiu ne tik lavinami techniniai įgūdžiai, bet ir išreiškiamos emocijos, pasakojama istorija ir stiprinamas bendruomeniškumas. Folkloras – tai gyvas ir nuolat atsinaujinantis kultūros pulsas“, – sako Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė.

Šiaulių kultūros centre gegužės 10-ąją trepsės 206 geriausi jaunieji folklorinio šokio puoselėtojai, atvykę iš dvidešimt penkių šalies savivaldybių. Tikimasi, kad entuziastingai aikštelėje besisukančios šokėjų poros iš Akmenės, Alytaus, Biržų, Joniškio, Kaišiadorių, Kauno, Kėdainių, Kelmės, Marijampolės, Mažeikių, Panevėžio, Prienų, Radviliškio, Šiaulių, Šilalės, Tauragės, Telšių, Trakų, Varėnos rajonų ir Kauno, Klaipėdos, Neringos, Palangos, Panevėžio, Šiaulių miestų ne tik atskleis autentišką šokio dvasią, bet ir dovanos stiprias emocijas žiūrovams.

Nuotr.: Liubov Yarmoshenko

Šiais metais varžytuvėms startą duos ir finalą atidarys bendras visų grupių šokamas, privalomas nekonkursinis šokis „Trumpakojis“. Tikimasi, kad šokis leis dalyviams artimiau susipažinti bei kartu pajausti šokio džiaugsmą nuo pirmos minutės.

Pradedančiųjų grupėje šiemet varžysis daugiausiai – net 85 poros, kurios šoks šokius „Dirižablis“ (Aukštaitija), „Polka biedna“ (Dzūkija), „Letukas“ (Mažoji Lietuva), „Giružė“ (Aukštaitija). 18 porų pažengusiųjų kategorijoje energingai trypsės pagal šokius „Aleksandra“ (Aukštaitija), „Čitijanka“ (Žemaitija), „Dustar’s“ (Mažoji Lietuva), „Pabėgėlis“ (Suvalkija).

Nuotr.: Liubov Yarmoshenko

Šiemet finale konkursantų pasirodymus praturtins Šiaulių Dainų muzikos mokyklos jaunimo folkloro ansamblio „Vieversėlis“ ir Telšių kultūros centro vaikų folkloro ansamblio „Čiučiuruks“ instrumentinės grupės.

„Gyvai atliekami folkloriniai kūriniai varžytuvėse turi svarbų vaidmenį. Tai ne tik stipri sinergija, gimstanti tarp jaunųjų šokėjų ir muzikantų, bet ir renginio autentiškumo užtikrinimas, kuriant artimą ryšį su lietuvių folkloru bei tradicijomis“, – sako varžytuvių koordinatorė, Šiaulių kultūros centro Mėgėjų meno skyriaus vedėja Aušra Brijūnienė.

Geriausias varžytuvių poras rinks folkloro profesionalai iš visos Lietuvos. Šiais metais komisijoje dirbs etnomuzikologė, Panevėžio kraštotyros muziejaus etninės kultūros skyriaus vedėja, Panevėžio folkloro ansamblis „Raskila“ vadovė Lina Vilienė, Lietuvos nacionalinio kultūros centro choreografinio folkloro specialistė Audronė Vakarinienė. Alvydas Vozgirdas – Klaipėdos etnokultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Kuršiukai“ ir suaugusiųjų kolektyvo „Kuršių ainiai“ meno vadovas, Gvidas Vilys – etnomuzikologas, humanitarinių mokslų daktaras, Ramutė Gaučaitė – docentė, socialinių mokslų daktarė, choreografė, Marijampolės kultūros centro vyriausioji specialistė etninei kultūrai Eglė Alenskaitė, Rokiškio kultūros centro folkloro ansamblio „Gastauta“ vadovė Nida Lungienė. Varžytuvėse vertinama šokėjų technika, muzikalumas, išraiškingumas, natūralumas ir savitumas. Septynių narių komisija atsižvelgia ne tik į šokio atlikimo tikslumą, ritmą, bet ir į nuotaikos perteikimą bei judesių estetiką.

Nuotr.: Liubov Yarmoshenko

Visi finalo dalyviai ir jų vadovai bus apdovanoti padėkos raštais, atskirų šokių geriausi šokėjai – diplomais. Diplomantai, kurie varžys ir dėl laureatų vardų pradedančiųjų ir pažengusiųjų kategorijose, bus apdovanoti vertingais prizais atliepiančiais renginio dvasią.

Organizatorius – Šiaulių kultūros centras. Finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Šiaulių miesto savivaldybė. Renginys nemokamas.

Custom Like
author avatar
We love Lithuania

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Aktualaus šiuolaikinio meno paroda „Sudėtingos praeitys. Susiję pasauliai“ Nacionalinėje dailės galerijoje

Šventės dar nesibaigė: sutikite Naujuosius metus vietoje lyg iš atviruko (nuotraukų galerija)

Parodoje „Adventur“ žengus žingsnį bus galima persikelti į Neringą

Gatvės teatro festivalis SPOT: kvapą gniaužiantys akrobatiniai triukai ir menas netikėtose erdvėse

Jurbarko kultūros centras – atvėrė duris

We love Lithuania

Miško takas: kelionė turtingaisiais Dzūkijos miškais

We love Lithuania
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"
Sužinokite artimiausią Šiaulių orų prognozę
x