Kelionės su vaikais Kelionės užsienyje Naujienos

Saugumas keliaujant su vaikais

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Saugumas keliaujant su vaikais – vienas svarbiausių dalykų, kuriais turite pasirūpinti ne tik prieš kelionę. Saugumas keliaujant su vaikais – yra tai, kuo turite rūpintis visos kelionės metu.

Saugumas keliaujant su vaikais – tai ne tik fizinis Jūsų saugumas. Tai tinkamas pasiruošimas netikėtoms situacijomis ar žinojimas, ką daryti įvykus nelaimei, bei kaip jų išvengti.

„Kelionės su vaikais“ remdamiesi savo didele kelionių patirtimi ir bendradarbiaudami su finansų ekspertais iš myTU, paruošė Jums mini gidą, kuris padės užtikrinti Jūsų saugumą keliaujant su vaikais.

Sveikatos draudimas kelionių metu

Svarbiausia prieš ruošiantis kelionei pasirūpinti kelionės draudimu. Net jei ir turite kelionės draudimą su kreditine banko kortele būtinai išsiaiškinkite, ar šalyje, į kurią keliaujate, jis galioja. Taip pat, ar draudimas galioja tik Jums ar ir Jūsų šeimos nariams.

Be to jei vykstate į ilgesnę kelionę – svarbu žinoti, kiek laiko galioja draudimas. Mums išvykus žiemoti į Tailandą ar Tenerifę, su banko kortele priklausantis draudimas galiojo tik tris mėnesius. Tokiu atveju, jei žiemosite kitoje šalyje ilgiau- iš anksto pasitarkite su draudimo agentu, nes dažnu atveju apdrausti jau išvykusius asmenis pakankamai sunku.

Taip pat svarbu išsiaiškinti, ar nereikia keliaujant su savimi turėti banko patvirtinto rašto, kad esate draustas.

Jei keliaujate Europos Sąjungoje, Europos ekonominės erdvės šalyse, Šveicarijoje ar Jungtinėje Karalystėje – svarbu ne tik pasirūpinti kelionių draudimu, bet ir turėti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK). Tai yra dokumentas, patvirtinantis privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apdrausto asmens teisę gauti iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) apmokamas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas keliaujant ar atostogaujant minėtose šalyse.

Svarbu žinoti, jog net nespėjusiems pasigaminti ar pamiršusiems į lagaminą įsimesti Europos sveikatos draudimo korteles, ligonių kasų specialistai primena greitą nemokamą išeitį – į savo mobilųjį telefoną akimirksniu galima atsisiųsti kortelę pakeičiantį sertifikatą. Sertifikatas, kaip ir Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK), patvirtina privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) apsidraudusio asmens teisę gauti būtinąją medicinos pagalbą, kurios išlaidas visiškai arba iš dalies apmoka ligonių kasos. Daugiau informacijos mūsų straipsnyje „Patarimai ruošiantis kelionei su vaikais”.

Dokumentai kelionių metu

Apie tai jau rašėme straipsnyje „Patarimai ruošiantis kelionei su vaikais”.

Primename – patikrinkite tiek savo, tiek vaikų dokumentų galiojimo datas. Įsitikinkite, kad asmens dokumentai galioja visą kelionės periodą. Kai kuriose ne Šengeno zonos valstybėse reikalaujama, kad pasas galiotų bent 6 mėn. po išvykimo iš šalies. Ypač tai aktualu išvykstant žiemoti ar keliauti ilgesnį laiką. Jei dokumentas galios grįžimo metu trumpiau, turėsite nemalonių problemų su grįžimu namo.

Vaikų dokumentai galioja žymiai trumpiau, tačiau jiems galioja tokie patys reikalavimai, kaip ir suaugusiųjų dokumentams.

Būtinai pasidarykite asmens dokumentų nuotraukas ir laikykite jas elektroniniame pašte. Taip pat galite pasidaryti ir popierines kopijas. Tuomet jas saugokite atskirai nuo dokumentų. Jos pravers atsitikus nelaimei, pametus dokumentus ar jų vagystės atveju.

Jei turite ir asmens tapatybės korteles, ir pasus – pasiimkite į kelionę abu. Pasus laikykite atskirai nuo asmens tapatybės kortelių, o keliaujant po kitą šalį saugiai laikykite viešbučio ar apartamentų seife. Praradus vienus, žinosite, jog turite kitus dokumentus.

Grynųjų pinigų ir mokėjimo kortelių saugumas

Vienas iš svarbiausių saugumo elementų keliaujant su vaikais – padaryti viską, kas leistų Jus apsaugoti nuo galimų vagysčių ir apgavysčių.

Mokėjimo kortelių saugumas

Prieš vykdami į užsienį, sužinokite, kokiu numeriu reikia kreiptis, jei pametate banko kortelę ar ji pavagiama. Patikėkite, sukčiai itin greitai bando išgryninti pinigus ar atsiskaityti kortele, tad atsitikus nelaimei, nebus laikas ieškoti banko telefono numerio. Be to įvertinkite ir interneto kainą paieškoms, nes ypač ne Europoje mobilieji duomenys brangūs! O kur dar skambučio kaina į Lietuvą, jei skambinsite iš Tailando ar Karibų salų.

Keliaukite su myTU kortele

Kodėl naudinga turėti myTU kortelę tokiu atveju?! Jei kelionės metu kortelė pamesta ar pavogta, nedelsdami galite ją užrakinkite myTU mobiliojoje programėlėje, kad jos nebūtų galima naudoti. Šį veiksmą galite atlikti eidami į kortelės nustatymų langą ir bakstelėdami „Užrakinti kortelę“. Kortelė bus užblokuota, kol ją atrakinsite arba negausite naujos kelionės kortelės. Kortelės užrakinimas trunka vos keletą sekundžių.

myTU kortelė turi dar vieną privalumą keliaujant – jei einate į turgų ar bet kokią kitą viešą vietą, kurioje yra tikimybė, kad gali įvykti vagystė, galite tiesiog programėlėje laikinai išjungti atsiskaitymus kortele ar grynųjų pinigų išgryninimą. Jei įvyktų vagystė, Jūsų pinigai saugūs. O grįžę vėl įjungsite atsiskaitymus vienu paspaudimu ir galėsite toliau naudotis visais kortelės privalumais. Visuomet apie tai pagalvokite, nes finansų saugumas keliaujant – vienas iš svarbiausių sėkmingos kelionės elementų!

myTU kortelė suteikia dar vieną saugumo privalumą keliaujant. Vienu mygtuko paspaudimu galite kontroliuoti ir kortelės limitą. Jei reikia apmokėti už viešbutį ar lėktuvo bilietus galite pasididinti limitą. Tačiau jei einate į miestą vakarienės ar žinote, jog didelių išlaidų neturėsite – limitą galite sumažinti. Tai leis jaustis saugiai ir ramiai, jog netekus kortelės, neprarasite didelės sumos pinigų.

Dažnai žmonės klausia, ar saugu keliauti viešuoju transportu, lankytis dideliuose žmonių susirinkimuose (renginiuose, festivaliuose) įjungus mokėjimo kortelės bekontaktį atsiskaitymą. myTU finasinio saugu ekspertas Tomas Navickas atsako, kad tikrai nėra saugu ir būtina imtis papildomų priemonių, kad apsisaugoti nuo skaitmeninių vagysčių. Su myTU mobiliąja bankininkyste, tai padaryti labai paprasta, tereikia „Užrakinti kortelę“ arba išjungti „Bekontakčius“ atsiskaitymus vienu piršto paspaudimu programėlėje. Nuo tokio pobūdžio vagysčių taip pat apsaugo taip vadinamos kelionių piniginės su RFID apsauga arba kelionėms itin pritaikytas dokumentų dėklas ir piniginė viename, su ta pačia RFID apsauga.

Informuokite savo banką ar mokėjimo kortelės leidėją, jei vykstate į tolimesnę ar neįprastą šalį, kad nekiltų problemų dėl atsiskaitymo mokėjimo kortelėmis. Nes bankai dažnai pastebėję įtartiną veiklą iš neįprastų valstybių, saugumo sumetimais, yra likę blokuoti korteles. Taip užtikrinamas Jūsų pačių saugumas – todėl banką labai svarbu informuoti apie savo kelionę!

Grynieji pinigai

Niekuomet nelaikykite visų grynųjų pinigų vienoje vietoje. Geriau juos paskirstykite po skirtingas pinigines ir rankines. O dar saugiau reikiamas grynųjų pinigų sumas išsigryninti esant poreikiui. myTU kortelė Jums suteikia galimybę nemokamai išsigryninti iki 2 kartų per mėnesį, neviršijant 200 € sumos. Viršijus sumą taikomas 2% tarifas SEPA (bendroje mokėjimų eurais erdvėje) arba 3% mokestis ne SEPA šalyse. Kitą kartą saugiau susimokėti papildomai už išgryninimą, nei laikyti didesnes grynųjų sumas. Atkreipkite dėmesį, jog dažnai kitų šalių privatūs bankomatai taiko papildomą išgryninimo mokestį, kuris nėra jūsų kortelės leidėjo ar banko mokestis, o tai yra taip vadinamas bankomato paslaugos mokestis. Visuomet apsimoka paieškoti kito bankomato, ypač jei suma už išgryninimą viršija 2-3 €. Dažniausiai tokie privatūs bankomatai stovi oro uostose, bet jų pasitaiko ir už jo ribų.

Bendri saugumo patarimai

Rezervuodami apgyvendinimą ar automobilį būkite ypač atidūs ir stenkitės rezervuoti patikimose rezervacijų sistemose. Drąsiai klauskite patarimų ir rekomendacijų daugiau keliaujančių draugų, keliaujančių žmonių bendruomenėse ar tiesiogiai “Kelionės su vaikais”. „Kelionės su vaikais“ savo straipsniuose pateikia patikrintas saugias rezervacijų sistemas, o jei reikia gali parekomenduoti ar patarti individualiai ar nukreipti, kur tokios informacijos ieškoti.

Šiais laikais labai dažnas atvejis taip vadinamas scam. Didžioji dauguma kelionių užsakymų dabar atliekami internetu. Didžiausias pavojus netikros trečiųjų šalių svetainės, prisistatančios teisėtais apgyvendinimo ar automobilių nuomos operatoriais ar sistemomis.

Mūsų rekomendacija užsakyti saugiose rezervacijų sistemose, atidžiai patikrinti mažai žinomas ir nepažįstamas sistemas, netgi susisiekti su jomis, paieškoti atsiliepimų. Rezervuokite viešbučius, automobilius, ekskursijas patikrintose, patikimų šaltinių rekomenduojamose sistemose.

Stenkitės į keliones neimti brangių papuošalų ir itin vertingų daiktų bei dokumentų. Jeigu vis dėl to jau nusprendėte vykti su brangiais daiktais, jų nenaudodami laikykite juos viešbučio ar apartamentų seife.

Keliausite nuomojamu automobiliu? Net ir sustoję trumpam niekada nepalikite svarbiausių daiktų ir dokumentų automobilyje – labai greitai ir nepastebimai juos galite prarasti.

Lankantis turistinėse vietose, ekskursijose visada stenkitės būti labai atidūs, brangiausius daiktus laikyti prie savęs priekyje, jokiu būdu nedėti į kuprinę, kurią nešate ant nugaros. Būkite atidūs net ir tokiose vietose, kuriose jaučiatės saugūs.

Saugių kelionių Jums linki „Kelionės su vaikais“ ir myTU.

myTU – „Kelionės su vaikais ®“ partneris.
Straipsnis Saugumas keliaujant su vaikais publikuojamas ir myTU bloge.
Pasilengvinkite savo kasdienybę pirkdami dovanas kartu su visa šeima naudodami myTU Lietuva mobiliąją bankininkystę. Tėvai gali patogiai naudotis nemokamomis finansinėmis paslaugomis, o nuo 7 metų amžiaus, atidaryti sąskaitą mobiliuoju telefonu ir savo atžaloms.
Custom Like
author avatar
kelione

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

I-asis gatvės teatrų festivalis Šventojoje

Nuaidėjo dar vienas PTuras žygis: Spindžiaus keliu 2022

We love Lithuania

Trakų kultūros ir meno centras balandį siūlo pažinti, atrasti, atsipalaiduoti

Sekmadienį – nemokamas muziejų lankymas (muziejų sąrašas ir datos)

We love Lithuania

Vilniaus termofikacinė elektrinė mini jubiliejų ir kviečia į virtualią ekskursiją

Burbiškio dvare – nemokamos ekskursijos parodoje apie XIX amžiaus dvarų gyvenimą

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"