Kipras Kublickas
Naujienos Pajusk! Pakruojis Pakruojo dvaras Pamatyk! Paragauk!

Rytų egzotika Pakruojo dvare: nuo arbatos gėrimo ceremonijos iki kung fu kovos meno

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Šviečiančių šilko žibintų festivaliai pasaulyje lankytojus žavi ne tik įspūdingais reginiais, skulptūrų kompozicijomis, tačiau ir parodomosiomis programomis, atspindinčiomis kinų kultūrą ir tradicijas. Su tokiu kinų paveldu supažindins ir Lietuvoje antrus metus rengiamas festivalis „Didieji Kinijos žibintai. Visatos ženklai“. 

Daugiau kaip mėnesį Pakruojo dvare vyksiantis festivalis šiemet lankytojus stebins dar didesne skulptūrų gausa ir, žinoma, tradiciniais Rytų pasirodymais – kinai čia demonstruos Naujametinį šokį su drakonu, tradicinę arbatos gėrimo ceremoniją, spalvingą vaidinimą su kaukėmis. Šių metu naujiena – dar nematyti Kinijos akrobatų pasirodymai ir Rytų kovos meno – kung fu – pristatymas. 

Kinijos arbatos kultūra skaičiuoja jau kelis tūkstančius metų ir siekia net antrojo imperatoriaus Šenongo laikus. Legenda pasakoja, kad imperatorius itin domėjosi augalais ir laimingo atsitiktinumo dėka nuo medžio, po kuriuo jis sėdėjo, nukrito lapas ir pateko tiesiai į jo verdamą vandenį. Tas medis buvo arbatmedis, o gautas skystis pasirodė turįs daug gydomųjų galių. Nuo tada arbata tapo „reiškiniu“, kuris saugojo šalį nuo ligų ir epidemijų, įkvėpė poetus, buvo religinių apeigų dalis, vienas iš pagrindinių ūkininkų pragyvenimo šaltinių ir įsiliejo net į valstybės politiką. Ilgą laiką arbata buvo naudojama kaip vaistažolė, prieskonis, o šiandieninės arbatos gėrimo tradicijos susikūrė tik Mingų dinastijos laikotarpiu. Kinų arbatos ceremonija – procesas, sudarytas iš kelių etapų, o naudojami indai, vaizdingumas ir judesiai, primenantys šokį, prikausto kiekvieno dėmesį. 

Be žymiosios arbatos gėrimo ceremonijos, kinai į festivalį atgabena ir dar vieną dalį savo kultūros – cirko artistų pasirodymus. Kinijos cirkas pasaulyje yra žinomas kaip vienas garsiausių ir turintis itin gilias tradicijas. Tai – gimnastikos, pantomimos, aktorinio meistriškumo ir žongliravimo meno mišinys, kuris dar papildytas ir specialiais elementais, tokiais kaip lėkštės, tradicinės kaukės, drakono kostiumai. Kinams įprasto artistiškumo, bet drauge ir susikaupimo netrūks ir šokyje su keičiamomis kaukėmis bei demonstruojant vieną žymiausių Rytų kovos menų – kung fu. 

Festivalis „Didieji Kinijos žibintai. Visatos ženklai“ Pakruojo dvare jau nuo lapkričio 23 iki sausio 5 dienos. 

Pakruojo dvaras – didžiausia Lietuvoje išlikusi dvaro sodyba su 26 pastatų ansambliu, kurioje realiu laiku yra atkuriamas XIX a. pab. – XX a. pr. dvaro gyvenimas. 2018 metais dvaras buvo pripažintas kaip sėkmingiausias turizmo produktas.

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

I-ojo pasaulinio karo inžineriniai įtvirtinimai Adutiškio apylinkėse

Gerumu alsuojantis koncertas šiaulietes mamas apdovanos puokšte pačių geriausių emocijų

Artėja Jurbarko krašto šventė

We love Lithuania

Klaipėdos festivalyje užburiantis Izraelio trio – „Shalosh“

Šeduvos kraštotyros muziejaus renginių ciklą užbaigė paskaita apie senąsias vaistines

„Atviros dienos kaime“: nuo miško maudynių iki pasivaikščiojimo su ožkomis

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"