Apžvalgos bokštai Naujienos Pamatyk! Šilutė

Rusnės saloje ruošiamasi statyti apžvalgos bokštą

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

„Rusnės saloje jau projektuojamas iki 30 metrų aukščio apžvalgos bokštas. Iš jo bus galima matyti visą Nemuno deltą ir beveik visą deltos upių tinklą, Kuršių neriją ir Neringą, dalį Kaliningrado srities. Tikiu, kad tai bus labai patrauklus objektas ne tik Šilutės rajone, bet ir visoje Lietuvoje. Manau, kad iš bokšto atsiveriantis vaizdas bus patrauklesnis negu keliaujant Anykščių medžių lajų taku“, – iššūkį anykštėnams meta Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Bokšto tikimasi kitąmet

Apžvalgos bokštą Uostadvaryje stato Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba. Meras pasidžiaugia, kad planuojama pastatyti ne tik įspūdingus vaizdus atskleidžiantį apžvalgos bokštą, bet ir įrengti 900 metrų apžvalgos taką, pritaikytą žmonėms su judėjimo negalia. Į bokštą bus galima patekti tiek sausumos keliu, tiek vandeniu, o tam bus pastatyta pontoninė prieplauka, sutvarkyta krantinė.

„Labai laukiame bokšto. Tada ir ledonešius bus galima matyti iš viršaus, ko negalime daryti dabar. Bokšto maketą jau mačiau. Žinoma, maketas viena, kitas dalykas – realus vaizdas, – lūkesčiais dalijasi kaip visada energinga Rusnės seniūnijos seniūnė Dalia Drobnienė. – Tikiu, kad bokštas labai pagyvins Rusnę ne tik vasarą, bet ir žiemą, nes bus galima grožėtis ne mažiau patraukliu kraštovaizdžiu. Tačiau bokšto statyba turi ir kitokią naudą. Iš paminklo Mahatmi Gandžiui statybos patirties žinau, kad sukooperavus lėšas laimimi keli dalykai. Tada pastatėme ne tik paminklą, bet ir sutvarkėme krantinę. Taigi statant bokštą taip pat bus padaryta daug salai svarbių dalykų. Susitvarkys dalis pakrantės. Bus įrengta mašinų stovėjimo aikštelė. Atsiras naujų darbo vietų, nes net neabejoju, kad atsiras ir naujos maitinimo, ir apgyvendinimo įstaigos. Labiau pasitemps ir Uostadvario kaimas, nes dabar jo vaizdas nėra labai patrauklus, daug ką reikia tvarkyti, o svarbiausia – reikia apsiliuobti. Net neabejoju, kad Uostadvaryje atsiras žmonių, kurie svečiams galės pasiūlyti savo paslaugas: rūkytos žuvies, daržovių. Bokštas naudingas ir visai Rusnei. Važiuodami į apžvalgos bokštą, turistai užsuks ir į Rusnės miestelį. O norint patekti į Rusnę, reikia pravažiuoti Šilutę, joje labai daug gražių ir lankytinų vietų.“

Šilutiškiai tikisi, kad 2020 metų rudenį apžvalgos bokštas Rusnėje bus pastatytas. Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos Viešųjų pirkimų ir projektų skyriaus vyriausiasis specialistas Saulius Dragūnas patvirtina, kad tarnyba planuoja lankytojams atverti Rusnės apžvalgos bokštą kitų metų trečiame ketvirtyje, jeigu neiškils kokių trukdžių. Vienas didžiausių Rusnės trukdžių – potvynis, kuris gali pristabdyti darbų tempus. Tad iškylančios problemos bokšto statybos pabaigą gali nukelti ir į 2021 metus.

Andrius Čečkauskas
Vakaras Rusnėje

Šiuo metu, kaip teigia Saulius Dragūnas, rengiamas techninis apžvalgos bokšto projektas. Projektą rengia „Studija 501“. Šilutės visuomenė bus supažindinta su projektu, o jį patvirtinus konkurso būdu bus pasirinkti rangovai. Apžvalgos bokštui pastatyti numatyta 600 tūkst. eurų.

Vietos turėtų visiems užtekti

„Nesuprantu, kodėl prie vandens mes negalime nieko daryti. Pašonėje turime puikų pavyzdį – Dreverna. Vienoje vietoje sukurta visa poilsiui reikalinga infrastruktūra. Vietos užtenka ir žmonėms, ir gyvūnijai, o rusniškiai prie vandens negali nieko daryti, – gyventojams rūpimą klausimą kelia seniūnė.  – Norėtųsi, kad ir pas mus taip būtų, kad visiems užtektų vietos. Turėdami didelę marių pakrantę, mes į ją galime tik pasižiūrėti nuo pylimo ar regioninio parko bokštelio. Į marias net kojų įmerkti negalime. Ir kodėl mes to negalime?.. Regioninis parkas mums kalba apie pakrantėse perinčius paukščius, bet ilgus amžius žmogus ir paukščiai gyveno kaimynystėje, ir visiems vietos užtekdavo.“

Ieva Mykolaitytė
Uostadvario švyturys, esantis Rusnės saloje

Tokie ir panašūs suvaržymai, seniūnės manymu, turi įtakos emigracijai. Rusnės sala palanki turizmui plėtoti, bet žmonėms neleidžiama statytis. „Yra rezervatai, tegul ten galioja visi draudimai, o kitose vietose leiskime žmogui gyventi. Žinoma, jis turi išsaugoti tam kraštui būdingą architektūrą, bet tokie draudimai, kokie yra dabar, nereikalingi“, – mintimis dalijasi seniūnė.

O Rusnės sala, seniūnės įsitikinimu, puiki vieta ir gyventi, ir poilsiauti, ypač tiems, kam reikalinga ramybė. „Paklausykite, langas atviras ir pro jį sklinda paukščių čiulbėjimas. Rusnėje galima pasivažinėti dviračiu, per dvi valandas iš Rusnės nuplaukti į Nidą. Mes esame už ramų poilsį, tad tam ir taikome savo infrastruktūrą. Saloje yra įrengti trys aikštynai. Seną, vokiečių laikais buvusios mergaičių gimnazijos pastatą pritaikėme bendruomenės poreikiams. Vaikams esame įrengę dvi žaidimų aikšteles“, – apie Rusnės pokyčius pasakoja Dalia Drobnienė.

Autorė: Karolina Baltmiškė

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Unikalus naktinis bėgimas Druskininkuose dalyvius vilios ir vaizdinga trasa, ir efektais

We love Lithuania

Valdovų rūmų kiemą sudrebino „The Roop“ koncertas (nuotraukų galerija)

Privati „mano” sala

Ainas Kazlauskas

Vilniuje prasidėjo Kombučios festivalis: mugė, degustacijos, paskaitos ir gyvos muzikos pasirodymai

Kaune prasidėjo Santakos parko rekonstrukcija

Gruodžio 1-ąją Panevėžyje pasigirs „Kalėdų garsai“ – bus įžiebta miesto eglė

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"