Naujienos Palanga Pamatyk!

Pasaka vasarai: apie Blondinę kuri pardavė Ferrari ir pasiskolino dviratį (pasaulinio bestselerio premjera)

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Ar atsimenate TĄ jausmą vaikystėje, kai Jums Močiutė sekdavo pasaką? Būdavo gera, tiesa? Jeigu šį jausmą netyčia primiršote turime smagių „naujienų” – jį galite pusiau patirti vėl iš naujo – nuėję į šią vietą, apie kurią Jums ir papasakosiu.

Šioje vietoje gausite nemokamą bilietą teleportuotis tiesiai į vaikystę – į tuos vakarus, kai Jums kažkas sekdavo pasaką.

Vermišelių ant ausų Jums čia niekas neprikabins, amžiaus cenzo čia irgi nėra. Pernai metais kai ką radau, tik vis nelikdavo raidžių sudėlioti kreivą nuotykių pasaką.

Skolinti pedalai ir kreivai nevykusi vasaros meilė

Vasara. Kažkelintadienis. Minu skolintais pedalais tarp pušynų, link mano nemylimo vasaros miesto. 12 kilometrų… dėl skanios kavos…ir šiandien dar noriu į vieną parodą. Vienas posukis į kairę, greitai nusiperku dievų gėrimo ir pirmyn, kad tik toliau nuo TOS centrinės gatvės…

Nemyliu Palangos vasarą ir net nesistengiu jos tada pamilti. Kreivai nevykus mūsų vasarinė meilė. Vasarą čia mėgstu tik pušynus, gatvės muzikantus ir tą vietą, kur skaniai verda kavą. 

Bet… rudenį ir žiemą šis miestas man tampa jaukiu, o vasarą jis tiesiog stipriai ne mano. Važiuoju link Kablio ir Jūros, bet… cakt greit nuspaudžiu stabdžius. Kavos nei lašo neišlieju. Suvalkietė. Matau kažką kitokio, ko dar nesu mačiusi iki šiol, o pasirodo, tai buvo jau nuo 2016 metų…

Stebuklingi mygtukai teleportuotis į vaikystę

Prieš mane kažkokie STEBUKLINGI MYGTUKAI, spalvotos skulptūros ir linguojančios pušys – interaktyvus pasakų parkas. Einu. Skaitau. Įdomu.

Papaudžiu pirmąjį – išgirstu pasaką „Lapė ir ąsotis”. Patinka. Suspaudau dar visus 9 ir taip, tarp linguojančių pušų, šildant vasaros saulei, „suklausau” visas 10 lietuviškų pasakų.

Nesvarbu kiek Jums metų – 5, 18, 35 ar 80 – paspaudus mygtuką nukeliaujate į vaikystę, patirdami tą jausmą, kai Jums kažkas sekdavo pasaką. Man labiausiai patiko „Saulė ir mėnulis”, o savo mylimiausią pasaką čia galite išsirinkti ir Jūs – susiorganizuoti kitokį pasimatymą ar atsivesti tą Žmogų, kuriam niekada niekas nesekė pasakos.

Pasakų parkas tinka visiems, ypač tiems, kuriems viskas įdomu. Sprendžiant iš vaizdo, kurį čia mačiau, vaikams laipioti ant Pupos namelio patinka gerokai labiau nei mokamuose Palangos atrakcionų parkuose.

Paliesti ir išgirsti lietuviškas pasakas

Palangos pasakų parkas įsitaisęs nuostabiame pušyne, greta Birutės parko, ties S. Daukanto ir S. Dariaus ir S. Girėno gatvių sankirta.

Praeivius jis vilioja ne tik jaukia aplinka, žaismingai spalvotomis skulptūromis, bet ir galimybe susipažinti su lietuvių liaudies kūryba per interaktyvius sprendimus. Pasakas čia galima ne tik išgirsti, bet ir „paliesti“, judinant ir sukiojant skulptūrų detales. Skulptūras kūrę meninkai sujungė šiuolaikinį meną su šimtmečius menančia liaudies kūryba.

Prie kiekvienos skulptūros apsigyvenusios informacinės lentelės – su pasakų knygos puslapiuose užrašyta pasaka. Ją galėsite perskaityti, o paspaudę mygtuką ir išgirsti lietuvių, anglų kalbomis.

Smagios kelionės į pasakų „šalį”.

Blondinės ir AU keliones – klajones galite sekti ČIA.

Daugiau

Pradedamas tvarkyti Vilniaus Misionierių bažnyčios rytinis bokštas

Panerių memoriale pagerbtos žydų genocido aukos

Ypatingas dėmesys vilniečių katastrofos patyrimams ir liudijimams – naujoje Nerijaus Šepečio knygoje 

We love Lithuania

Kitais metais Marijampolė – Sūduvos sostinė – švęs 230-ąjį gimtadienį

„Atostogos Lietuvoje“: Girstučio, Klaipėdos baseinai ir Plaukimo akademija Banga

We love Lithuania

Ekskursija pėsčiomis po Kretuono archeologinę vietovę

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.