Naujųjų metų sutikimas – ypatingas metas, kai daugelis žmonių tiki, jog pirmosios naujų metų akimirkos gali nulemti ateinančių metų sėkmę, laimę ir klestėjimą. Todėl visame pasaulyje susiformavo daugybė prietarų ir burtų, kuriuos žmonės praktikuoja šią ypatingą naktį. Nors daugelis jų atrodo paprasti arba net žaismingi, jie puikiai kuria šventinę nuotaiką ir padeda tikėti geresne ateitimi.
Kodėl žmonės tiki prietarais Naujųjų metų naktį?
Prietarai kyla iš senovės tradicijų ir tikėjimų, kai žmonės siekė apsaugoti save ir savo šeimas nuo nelaimių bei užsitikrinti klestėjimą. Tikėta, kad ribiniai laikotarpiai – tokie kaip Naujųjų metų naktis – yra tarsi tiltas tarp seno ir naujo, todėl būtent šiuo metu tinkamai atlikti veiksmai gali pakeisti ateitį.

Populiariausi Naujųjų metų prietarai Lietuvoje ir pasaulyje
- Pinigai į kišenę
Manoma, kad jei Naujųjų metų naktį turėsite pinigų kišenėje arba piniginėje, ateinantys metai bus finansiškai sėkmingi. Todėl daugelis žmonių pasirūpina, kad sutinkant metus su savimi turėtų bent monetą.
- Švari namų aplinka
Iki Naujųjų metų būtina išvalyti namus ir atsikratyti visų nereikalingų daiktų. Tikima, kad tai padeda išvalyti energiją ir palikti visas problemas praėjusiuose metuose.
- Raudoni drabužiai
Daugelio kultūrų žmonės tiki, kad dėvint raudonus drabužius ar apatinius Naujųjų metų naktį galima pritraukti meilę, aistrą ir gyvybingumą.
- Laimės valgis
Naujųjų metų vakarienė dažnai tampa ritualu. Lietuvoje tikima, kad ant stalo turi būti 12 patiekalų, simbolizuojančių gausą per visus metus. Kitose šalyse, pavyzdžiui, Ispanijoje, tradicija reikalauja suvalgyti 12 vynuogių, kad kiekvienas mėnuo būtų sėkmingas.
- Šampano burbuliukai
Tikima, kad šampano putos simbolizuoja džiaugsmą ir gerovę, todėl Naujųjų metų naktį tradiciškai įprasta pakelti taurę burbuliuojančio gėrimo.
- Pirmosios naujųjų metų akimirkos
Yra prietaras, kad kaip praleisite pirmąją metų dieną, tokie bus ir visi metai. Todėl verta švęsti su šypsena, mylimais žmonėmis ir teigiamomis emocijomis.

Burtai, kuriuos verta išbandyti
- Norų rašymas ant popieriaus
Vidurnaktį užrašykite savo norą ant mažo popieriaus lapelio, sudeginkite jį ir pelenus įmeskite į šampano taurę, kurią po to išgerkite. Tikima, kad tai padės norui išsipildyti.
- Lėkštės sudaužymas
Skandinavijos šalyse populiaru sudaužyti seną lėkštę prie artimųjų durų, tikint, kad tai atneš sėkmę.
- Ateities spėjimas su vašku
Šis burtas buvo populiarus Lietuvoje. Ištirpinkite vašką ir supilkite jį į šaltą vandenį. Susiformavęs vaško gabalėlis gali nuspėti, kokie bus ateinantys metai.
- Pirmasis žmogus per slenkstį
Kai kuriose šalyse tikima, kad žmogus, pirmasis peržengęs namų slenkstį po vidurnakčio, gali nulemti ateinančių metų sėkmę. Todėl siekiama, kad tai būtų draugiškas ir geros energijos žmogus.
Kodėl verta išlaikyti šias tradicijas?
Nors daugelis prietarų ir burtų neturi mokslinio pagrindo, jie sukuria šventinę atmosferą ir įkvepia tikėti geresne ateitimi. Tai puiki proga sustoti, pamąstyti apie praėjusius metus ir sukurti teigiamą emocinį lauką ateinantiems.
Pasinerkite į magišką Naujųjų metų dvasią ir leiskite prietarams bei burtams atnešti šypseną į jūsų veidą. Tegul ateinantys metai būna kupini stebuklų ir džiaugsmo!
10 idėjų mini užkandžiams Naujųjų metų sutiktuvėms: greita, stilinga ir skanu!