Žmogaus oda sąveikauja su aplinka. Tai pirmasis kūno apsaugos nuo aplinkos poveikio sluoksnis. Deja, net ir didžiausią žmogaus kūno organą veikia klimato kaita.
Kosmetikos pramonė siūlo rinktis patobulintas priemones, kurios padeda apsaugoti odą ir plaukus nuo klimato kaitos padarinių. Pavyzdžiui, Notino asortimente atsiranda vis daugiau apsauginių priemonių, skirtų būtent besikeičiančių oro sąlygų poveikiui mažinti.
Besikeičiančių oro sąlygų poveikis odai
Nors daugelis iš mūsų to nė ne pastebime, aplinka gali paveikti odą įvairiais būdais. Nuo dermatologinių iki infekcinių odos ligų. Oda tampa jautresnė, dažniau parausta, ima sausėti, jaučiamas dirglumas. Štai kaip klimato kaita veikia bendrą odos būklę: itin permainingi orai, ardomas ozono sluoksnis, potvyniai, pakilusi temperatūra, didesnė žiedadulkių gamyba. Tokie iš pirmo žvilgsnio paprasti veiksniai, turi didelės įtakos odai ir bendrai savijautai.
Visi minėti klimato veiksniai, turi įtakos ir spuogams, egzemų atsiradimui, bėrimams, grybelinėms problemoms.
Kaip besikeičiant klimatui keičiasi plaukų būklė
Plaukai, kaip ir oda, jaučia pokyčius ir į tai reaguoja. Per didelis iškastinio kuro, naftos, gamtinių dujų ir anglies deginimas, miškų kirtimas, žemės ūkis padarė didelę įtaką klimatui.
Į atmosferą išmetama daug anglies dioksido ir šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Oras šiltėja, darosi drėgnesnis, lieka mažiau sveiko oro, kuriuo kvėpuojame.
Karštis gali pakeisti plaukų struktūrą ir juos pažeisti. Plaukai tampa sausesni, trapūs ir linkę lūžinėti. Taip pat matomi išsišakoję, sausi galiukai. Nors drėgnas oras reiškia, kad, kad aplinka yra drėgnesnė, tai nebūtinai naudinga plaukams. Plaukai pučiasi, atrodo pasišiaušę, praranda žvilgesį.
Dulkės ir teršalai taip pat nusėda ant galvos odos, užkemša poras. Populiarios ir gerai veikiančios plaukų priežiūros priemonės, kaip ir Olaplex, padeda atkurti pažeistus plaukus ir apsaugoti juos nuo žalingų aplinkos veiksnių. Priežiūra turi būti reguliari.
Sprendimai
Anksčiau, nepaisant riboto kosmetikos pasirinkimo, daugelis moterų džiaugėsi savo natūraliu grožiu. Šiandien moterys nors ir yra drąsesnės, labiau kritikuoja savo išvaizdą, todėl skiria itin didelį dėmesį naudojamai kosmetikai ir odos priežiūrai. Produktų sudėtyje ieškoma antioksidantų, sustiprintos UV apsaugos, natūralių medžiagų, mažiau priemaišų.
Dermatologai rekomenduoja kasdien naudoti apsaugą nuo saulės, net ir debesuotą dieną, rinktis produktus praturtintus antioksidantais, reguliariai drėkinti odą, vengti ilgai būti tiesioginėje saulėje.
Klimato kaitos poveikis kosmetikos pramonei
Klimato kaita gali turėti didelį poveikį kosmetikos pramonei tiek tiesiogiai, tiek netiesiogiai. Įmonės ima taikyti tvaresnę praktiką, diegia naujoves, reaguoja į besikeičiančius vartotojų pageidavimus.
Klimato kaita veikia ir natūralių kosmetikoje naudojamų medžiagų kokybę, jų prieinamumą.
Besikeičiančios klimato ir oro sąlygos susijusios ir su tiekimo grandine, jie turi įtakos kosmetikos gaminių, jų sudedamųjų dalių transportavimui ir platinimui. Tai turi įtakos vėlavimui, padidėjusioms išlaidoms.
Vandens trūkumas, kuris dėl klimato kaitos tik didėja, turi įtakos gamybos ir produktų kūrimo procesams, pat vartotojų elgsenai. Įmonės imasi efektyvesnių vandens panaudojimo būdų ir tiria bevandenes formules. Tokiu būdu išvengiama gamybinio vandens išleidimo į nuotekų sistemą, sutrumpėja vandens ciklas, kartu sukuriama nepaprasta biologinė įvairovė.
Kosmetikos įmonės imasi daug iniciatyvų, kad sumažintų savo anglies pėdsaką ir poveikį aplinkai: atsinaujinantys energijos šaltiniai, atliekų mažinimas, ekologiškesni gamybos procesai.
Ekologiški prekių ženklai nėra tik konkurencinis pranašumas – tai vartotojų lūkesčiai. Vartotojai vis dažniau ieško ekologiškų, tvarių produktų. Kuriamos naujos idėjos, technologijos ir sprendimai, kurie padeda mažinti klimato kaitos poveikį odai ir plaukams. Tobulinamos produktų tekstūros, kuriami naujos kartos UV filtrai, į pagalbą ateina ir dirbtinis intelektas, įvairūs juo grįsti įrankiai.
