Ką pamatyti Naujienos Pamatyk! Plungė

Ką pamatyti Plungėje?

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Pasitikite rugpjūtį Plungės krašte! 

1. M. Oginskio dvaras – Plungė

Užsukę į Mykolo Oginskio rūmus Plungėje, galite ne tik apžiūrėti ekspoziciją, bet ir susitarus iš anksto sudalyvauti pažintinėje – pramoginėje ekskursijoje su kvapnia kafija rūmuose.

Nuotrauka: S. Kasmauskienės

Šį rugpjūtį Plungės dvaras kvies į išskirtinius renginius. Mėgstantys meną galės apsilankyti  VIII-ojoje Pasaulio Žemaičių dailės parodoje, o muzikos gerbėjai galės apsilankyti XV Tarptautiniame Mykolo Oginskio festivalyje.

2. Laisvės alėja 

Laisvės alėja – viena iš seniausių alėjų Lietuvoje bei viena iš įdomiausių ir gražiausių gatvių Plungėje. Praėjusį pavasarį sutvarkyta ir atnaujinta. Viena iš naujovių, kuria labiausiai džiaugiasi miestiečiai – nauji fontanai. Du fontanai veikia pakaitomis keletą kartų per dieną.

Nuotrauka: K. Vaitkaus
Nuotrauka: K. Vaitkaus

3. Šaltojo karo ekspozicija 

Tai vienintelė tokia ekspozicija Lietuvoje ir visoje Europoje. Šiandien šis buvęs sovietų objektas yra atviras lankytojams, o raketų ir vidaus įrenginių valdymo aparatinėse įrengta istorinė ekspozicija, pasakojanti apie penkiasdešimt metų trukusį Šaltąjį karą.

Nuotrauka: S. Kasmauskienės
Nuotrauka: G. Norvaišo

4. Platelių ežero apžvalgos aikštelė

Iš aikštelės visu grožiu atsiveria salomis, pusiasaliais garsus Platelių ežeras bei tamsiais Plokštinės miškais pasipuošusios erdvės. Platelių ežeras – giliausias ir didžiausias Žemaitijos ežeras.

Nuotrauka: K. Narkutės-Beniušienės

5. Skaidrios valtys

Atvykus į Žemaitijos nacionalinį parką – Platelius, būtina išbandyti pasiplaukiojimą skaidriomis valtimis. Platelių ežeras – didžiausias, giliausias ir skaidriausias ežeras Žemaitijoje. Skaidrių valčių pagalba galite tyrinėti ežero dugną be jokios nardymo įrangos ir net nesušlapdami! Galimi dieniniai ir naktiniai turai, kurių metu gali lydėti gidas. Gidas lydės vaizdingiausiu maršrutu, o Jums beliks mėgautis įspūdžiais ir gamtos grožiu.

Nuotrauka: „Skaidrios Valtys“
Nuotrauka: „Skaidrios Valtys“

6. Dviračių takas aplink Platelių ežerą

Šis dviračių takas driekiasi 24 kilometrus. Prasidėjęs dar Platelių miestelyje jis veda į apžvalgos aikštelę, nuo kurios, pasak vietinių, atsiveria pats gražiausias vaizdas. Toliau žiedinis maršrutas aplink ežerą džiugina kalvotu kraštovaizdžiu, maloniai nuteikia įdomūs turistiniai objektai, patogiai įrengtos stovyklavietės, švarus vanduo.

Nuotrauka: A. Brazdeikytės

7. Medaus klėtelė 

Mėgstantiems saldesnį gyvenimą, siūlome besilankant Plungės krašte, užsukti į medaus klėtelę.  Medaus klėtelė tai sena sodyba Žemaitijos nacionaliniame parke, vienkiemyje, apsupta miškų. Sodybos šeimininkai bitininkai Daiva ir Donatas Abručiai kartu su dukromis Elena ir Meda prižiūri 100 bičių šeimų. Sodyboje galima pamatyti tarpukario Lietuvos laikais prosenelio pagamintų avilių.

„Medaus klėtelėje“ turistai autentiškoje aplinkoje gali dalyvauti sodybos šeimininkų parengtose edukacinėse programose, pasinaudoti apiterapijos (bičių avilio terapijos) paslaugomis, paragauti skirtingų skonių ir rūšių bičių produktų degustacijos metu, pamatyti bičių gyvenimą iš arti, sužinoti apie bičių teikiamą naudą žmogaus sveikatai.

Nuotrauka: Plungės TIC
Nuotrauka: Plungės TIC

8. Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parkas

Šie energetiniai labirintai skirti ne klaidžioti, o medituoti, pasisemti jėgų, apmąstyti, atrasti nusiraminimą, susigrąžinti vidinę pusiausvyrą, suvokti savo vidinį pasaulį. Šie skirtingo dydžio (nuo 54 iki 1800 m ilgio) labirintai turi tik vieną taką, kuriuo medituojantis žmogus gali nueiti iki jo centro ir sugrįžti atgal. Kitaip tariant, klaidusis labirintas skirtas pasiklysti, o energetinis – atrasti!

Nuotrauka: „Energetinių labirintų ir geometrinių figūrų parkas“

9. Gegrėnų piliakalnių takas

Šio pažintinio tako ilgis 1,6 km. Čia stovi du I tūkst.–XIII a. piliakalniai, kuriuose stovėjo 1253 m. istorijos šaltiniuose minima kuršių Ceklio žemės pilis. Piliakalniai yra abipus bevardžio upelio, kairiajame krante – mažesnis ir senesnis pirmasis piliakalnis, dešiniajame krante – antrasis piliakalnis, įrengtas, manoma, jau II tūkst. pradžioje, kai išsiplėtusi bendruomenė nebetilpo į nedidelį ir nelabai apsaugotą pirmąjį piliakalnį.

10. Kuliai

Kulių kraštas kviečia pažinti jų miestelį vadovaujantis šūkiu „Nukeliauk mažiau, pažink daugiau”. Keliaukite lėčiau – pažinkite, kas savita ir tikra, kuo gyveno, ir kuo gyvena Kuliai. Išgirskite kuliškių lūpomis pasakojamą miestelio istoriją, patirkite tradicija, paragaukite vietinio maisto, paklampokite unikaliame gamtos kampelyje, pramokite žemaitiškai. Susitarti dėl ekskursijų Kuliuose galite tel. +37067165004 , +37067988700.

Nuotrauka: K. Narkutės-Beniušienės
Nuotrauka: K. Narkutės-Beniušienės

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Prasidėjo Merkinės piliakalnio tvarkymo ir pritaikymo lankymui darbai

Kleboniškių kaimo klojimo teatre – legendinis spektaklis „Amerika pirtyje“

Juodkrantėje – kurorto mados paroda iš Aleksandro Vasiljevo kolekcijos

Moliūgų – žibintų šventė Švėkšnoje

We love Lithuania

Pavasario šėlsmas Druskininkuose: 220 tūkstančių narcizų jūra ir daugybė renginių

Meilės sala Druskininkuose

We love Lithuania
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"