Išbandyti ir veiksmingi būdai, kaip atvėsinti šunį vasaros karščių metu
Įdomu sužinoti

Išbandyti ir veiksmingi būdai, kaip atvėsinti šunį vasaros karščių metu

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.
Custom Like

Vasara daugeliui asocijuojasi su saule, atostogomis ir ilgesniais pasivaikščiojimais gamtoje, tačiau šie malonumai ne visada džiugina mūsų augintinius. Kai temperatūra pakyla, šuo tampa itin pažeidžiamas – karštis gali sukelti ne tik diskomfortą, bet ir rimtą pavojų jo sveikatai. Kad keturkojis draugas galėtų saugiai mėgautis vasaros dienomis, svarbu žinoti, kaip tinkamai juo pasirūpinti. Natūraliai kyla klausimas, kaip atvėsinti šunį vasaros karščių metu? Kviečiame susipažinti su veiksmingais ir išbandytais būdais, padėsiančiais apsaugoti jūsų augintinį.

Perkaitimo požymiai. Kada sunerimti?

Šuns kūno temperatūra normaliomis sąlygomis yra aukštesnė nei žmogaus – apie 38,5–39,2 °C. Tačiau per karščius ši temperatūra gali greitai pakilti iki pavojingo lygio. Vienas pirmųjų ženklų – intensyvus lekuojimas. Jei pastebite, kad šuo lekuoja net ramiai gulėdamas, tai jau signalas, kad jam per karšta.

Kiti požymiai: stiprus seilėjimasis, apatija, dezorientacija, vėmimas arba rausvos ar blyškios dantenos. Kartais šuo gali net prarasti sąmonę, tai jau kritinė būklė, reikalaujanti skubios veterinarinės pagalbos. Jei pastebite šiuos simptomus, nedelsdami perkelkite šunį į vėsią vietą, sudrėkinkite jo kailį vėsiu (bet ne šaltu!) vandeniu ir skubėkite pas veterinarą.

Kaip atvėsinti šunį namuose?

Skirtingai nei mes, žmonės, šunys prakaituoja tik per letenas. Tačiau to nepakanka viso kūno temperatūrai reguliuoti, todėl perteklinę šilumą jie pašalina lekuodami. Vis dėlto, esant itin dideliam karščiui, net ir to gali nebeužtekti.

Dėl šios priežasties šunims būtina suteikti papildomų galimybių apsisaugoti nuo saulės ir išvengti šilumos smūgio.

Todėl tamsias, saulėje įkaitusias grindis galite uždengti šviesia paklode arba senu rankšluosčiu, kad išvengtumėte per didelio karščio kaupimosi. Esant itin karštam orui, audinį galite sudrėkinti. Taip pat, dienos metu galite užtraukti užuolaidas, kad neįleistumėte tiesioginių saulės spindulių.

Išbandyti ir veiksmingi būdai, kaip atvėsinti šunį vasaros karščių metu
Šunį atvėsinti pagelbės ir kilimėlis, paklotas ant tamsių grindų.

Kita išeitis – vėsinantys kilimėliai, kurie paprastai būna užpildyti geliu arba vandeniu ir būti laikomi šaldiklyje, o vėliau – paklojami jūsų augintiniui. O jei jūsų šuo mėgsta laiką leisti kieme ar balkone, galite pastatyti skėtį nuo saulės.

Laikas ledams!

Sutikite, karštomis dienomis nėra nieko labiau gaivinančio, nei šunų ledai. Šiais skanėstais galite padėti atsivėsinti ir savo šuniui, juolab, kad namų gamybos ledai yra greitai paruošiamas skanėstas. Jums prireiks vos kelių ingredientų, kelių valandų šaldiklyje ir ledo kubelių formelių. Dalijamės keliomis paprastomis idėjomis, kurios tikrai pradžiugins jūsų šunį.

Užšaldytas jautienos ar vištienos sultinys yra ne tik skanus, bet ir mažai angliavandenių turintis pasirinkimas, taip pat, natūralus jogurtas ar varškė, kurie net užšaldyti bus gardūs. O jei sprendimo reikia greitai, karščio nualintas šuo pasitenkins net ir paprastais, užšaldyto vandens ledukais.

Naminiai ledai šunims
Ledai šunims

Šlapio kailio galia

Maudynės – vienas paprasčiausių būdų, kaip padėti šuniui atsivėsinti karštą dieną. Daugelis keturkojų dievina maudynes ežeruose ar upėse, tačiau jei netoliese nėra natūralaus vandens telkinio, kailį sudrėkinti galite ir kitais būdais.

Savo kieme ar balkone galite pastatyti nuosavą baseinėlį ar nedidelę vonelę; su tinkamai parinktais žaislais, galite paskatinti šunį įlipti ir jame pabraidyti. Daugumai šunų patinka žaisti po vejos laistytuvais ar sodo žarnomis, toks užsiėmimas suteikia ne tik džiaugsmo, bet ir efektyviai vėsina.

Visgi, jei prie vandens praleidžiate daug laiko, svarbu stebėti, kad šuo vandenyje nebūtų per ilgai, ypač vertėtų saugotis, kad jis neprisigertų per daug vandens, nes tai gali sukelti apsinuodijimą vandeniu. Pirmieji tokio apsinuodijimo požymiai – neramumas arba vėmimas. Taip nutikus, būtina reaguoti nedelsiant ir kreiptis į veterinarą.

Sulėtinkite tempą

Karštomis dienomis svarbu prisiminti, kad šunys ne visada geba patys reguliuoti savo aktyvumą, ypač jauni, energingo būdo ar prie aktyvios fizinės veiklos įpratę augintiniai. Todėl karštomis vasaros dienomis itin svarbu riboti fizinio aktyvumo krūvį.

Užuot vedę šunį į ilgą žygį ar žaidę aktyvius žaidimus kieme, rinkitės ramesnes veiklas: trumpus pasivaikščiojimus pavėsyje, protinius žaidimus patalpose arba kvapų paieškos žaidimus. Paslėpkite skanėstus namuose arba pavėsyje lauke ir leiskite šuniui juos surasti. Tokia veikla natūraliai išnaudoja šuns uoslę, protą ir instinktus ir vargina ne mažiau, nei fizinė veikla, bet nesukelia perkaitimo pavojaus.

Atminkite, kad mažiau judesio nereiškia – mažiau meilės, priešingai, tai tik parodo, kaip rūpinatės savo augintinio gerove.

Dar šiek tiek apie vandenį

Karštomis dienomis užtikrinkite, kad šuns dubenėlyje visada būtų šviežio ir vėsaus vandens. Jo neturėtų trūkti nei namuose, nei lauke.

Išbandyti ir veiksmingi būdai, kaip atvėsinti šunį vasaros karščių metu
Šuo visuomet turi turėti vandens.

Taip pat, jei namuose turite ventiliatorių, pasitelkę vandenį ir šiek tiek fantazijos, galite sukurti jūsų augintiniui draugišką „pasidaryk pats“ vėsinimo sistemą. Tiesiog užšaldykite didesnį indą vandens (tam puikiai tiks ledų dėžutė) ir padėkite jį priešais ventiliatorių, kuris bus nukreiptas į šunį. Taip susidarys švelnus ir pastovus vėsaus oro srautas, padedantis šuniui išlikti vėsiam.

Tačiau prieš tai įsitikinkite, kad jūsų šuo nebijo ventiliatoriaus skleidžiamo triukšmo. Geriausia ventiliatorių pastatyti aukščiau ir pakreipti žemyn, kad šuo jo neapverstų.

Šaltiniai:
https://www.zooplus.co.uk/magazine/dog/dog-health-and-care/cooling-down-for-dogs-10-tips
https://www.akc.org/expert-advice/health/dogs-overheating-signs-symptoms-prevention/

Autorė Germantė Gedvilė.

Custom Like
author avatar
Įdomybių redaktorius

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Virtuviniai rankšluosčiai vėl bus kaip nauji. Sužinokite, kaip efektyviai pašalinti riebalų ir kitas įsisenėjusias dėmes

Mechanikas paaiškina, ar galima į žoliapjovę pilti automobilinę alyvą?

Paslapčių sodas: augalų kalba ir liaudies būrimai

Įdomu sužinoti

Eteriniai aliejai peršalus – natūralus būdas palengvinti simptomus. Kurie efektyviausi ir kaip juos naudoti?

Daržininko gidas: ką daryti, kai dirva dar per šalta sėjai?

Lėtinis nuovargis – kai poilsis nepadeda: kas tai per liga ir kaip ją atpažinti?

Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"