Didelis darbo krūvis, stresas, įvairios problemos, karantinas – dalykai, kurių neįmanoma atsieti nuo šiuolaikinės kasdienybės.
Vis tik, norint atsigauti tiek fiziškai, tiek dvasiškai, nereikia keliauti toli – užtenka pasidairyti į visai šalia esančius kurortus. Tad, šiandien ir kviečiame susipažinti su Lietuvos vietovėmis, į kurias tūkstančiai žmonių, norinčių atgauti jėgas, plūsta jau šimtus metų.
Sveikata ir grožis – iš gamtos
Seniausias Lietuvos kurortas – Druskininkai – savo gydomaisiais mineralinio vandens šaltiniais garsėja jau kelis šimtmečius. Vienas žymiausių šaltinių vadinamas Grožio, kurio vanduo naudojamas ir Druskininkų gydykloje. Šaltiniui pavadinimas parinktas neatsitiktinai – sakoma, kad tai yra tikras jaunystės eliksyras.
Grožio šaltinį puošia arką primenančių dviejų rankomis susikibusių nimfų skulptūra. Vieni, susižavėję dailia skulptūra, puola prie jos fotografuotis, kiti – ragauti sūriausią kurorto vandenį. Tačiau gerti jo negalima – tik prausti odą.
Ši vieta apipinta ir sena legenda, vis dar netylančia druskininkiečių lūpose. Pasak jos, kadaise Druskininkuose medžiojo kunigaikštis, o po sėkmingos medžioklės buvo priimta dievams atsidėkoti paaukojant sakalą. Tad kunigaikštis sakalą pašovė, tačiau jis įkrito į Nemuną. Valdovas panėrė į upę, norėdamas ištraukti sakalą, tačiau dingo Nemuno vandenyse. Dvariškiai ir ant kranto stovėjusi kunigaikštienė pamanė, kad valdovas nuskendo. Kunigaikštienė puolė verkti, tačiau netrukus kunigaikštis laimingai pasiekė krantą, nešinas strėle pervertu sakalu. Šiandien, kur krito raudančios kunigaikštienės ašaros, ėmė trykšti sūrieji šaltiniai.
Nors kai kurie šią legendą laiko tik pasaka, specialistai negali paneigti ypatingų kurorte trykštančio vandens savybių. Pasak jų, iš 300 metrų gylio šaltinio išgaunamas vanduo ne tik skaistina, jaunina odą, bet ir padeda kovoti su įvairiomis odos ligomis – net žvyneline.
Kurortas garsus ir Karolio Dineikos parku, kurio veiklos užuomazgos siekia tarpukarį – dabartinio parko vietoje, 6 hektarų ploto pušyne buvo įkurtas gydytojos Eugenijos Levickos saulės, oro ir mankštos procedūrų parkas, kurį sudarė du atviri maudymosi baseinai suaugusiems, vienas – vaikams, du lauko soliariumai, keletas gimnastikos ir sporto aikštelių. Šis parkas buvo ir vienas pirmųjų nudistų parkų Europoje. Čia žmonės mankštinosi be drabužių, kad taptų sveikesni saulėje ir grūdintųsi vėjyje.
Pačiuose Druskininkuose šis parkas sulaukė didelio pasisekimo – sezono metu jame apsilankydavo apie tris tūkstančius žmonių. Vis dėlto, po Antrojo pasaulinio karo parkas buvo apleistas.
Parką atkūrė Karolis Dineika – jo iniciatyva įrengtas gydomosios fizinės kultūros ir klimato terapijos parkas buvo atgaivintas 2015 metais. Šiandien nuostabios gamtos kampelyje puikiai dera lakoniški, natūralumu dvelkiantys statiniai, sporto ir poilsio erdvės – galima išbandyti ir maudynes po Ratnyčėlės kaskadomis.
Parke tęsiamos gydymo oru, vandeniu bei saule tradicijos ir kviečiama išbandyti unikaliąsias senąsias procedūras: pasivaikščiojimą dozuotais vaikščiojimo takais, maudymąsi kaskadinėse maudyklėse ir pirtyje, mėgavimąsi jonoterapija, saule ir ramybe terasose, pėdų masažu akupresūros baseine.
K. Dineikos sveikatingumo parkas pritaikytas visų amžiaus grupių bei įvairių poreikių asmenims – jame įrengtos ir sūpynės, skirtos judėjimo negalią turintiems žmonėms.
Druskininkų TIC informacija