Atostogos kaime Lankytinos vietos Naujienos Pajusk! Pamatyk! Paragauk! Pasidalink!

„Atviros dienos kaime” – gyvos tradicijos ir paveldas gegužės 10-12 dienomis

0,00 (0)
Turite būti prisijungę, jei norite įvertinti.

Daugumoje ūkių žmonės vis dar naudoja tradicinius ūkininkavimo, kulinarijos, žvejybos būdus, puoselėja tradicinius amatus. Ūkiuose ir sodybose veikia senovinių įrankių muziejai, vyksta ekskursijos, įvairios vietinių patiekalų degustacijos, edukacinės ir interaktyvios programos, parodančios senąsias tradicijas (tradiciniai žuvies rūkymo, duonos kepimo, puodų žiedimo metodai ir kiti amatai).

Siekiant išsaugoti išlikusį paveldą ir atsižvelgiant į keliautojų norą pajausti gyvą tradiciją, Lietuvos ir Latvijos kaimo turizmo asociacijos inicijavo ir įgyvendino projektą „Agroturizmo produktų vystymas, puoselėjant ūkininkavimo tradicijas Latvijoje – Lietuvoje” (AGRI HERITAGE Nr. LLI-65).

Renginys „Atviros dienos kaime” buvo viena iš įdomiausių projekto veiklų. Šio renginio tikslas – populiarinti kaime teikiamas paslaugas, užaugintus bei pagamintus produktus, skatinti žmones iš miestų vykti į kaimus ir rinktis poilsį praleisti ten. Lietuvoje jis vyko dvejus metus iš eilės ir sulaukė didelio susidomėjimo, subūrė sodybas, ūkius, muziejus ir kitus įdomius objektus, kurie atvėrė savo duris lankytojams. Net ir pasibaigus projektui, Lietuvos ir Latvijos kaimo turizmo asociacijos nusprendė toliau tęsti šią iniciatyvą. Lietuvoje šiais metais renginys „Atviros dienos kaime” vyks gegužės 10-12 d.

Projekto metu buvo išleisti įvairūs leidiniai, kuriais jau naudojasi ne tik smulkieji verslininkai, kelionių organizatoriai, bet ir savarankiški keliautojai Lietuvoje ir Latvijoje.

  • Vienas populiariausių leidinių – žemėlapis su 102 lankomais ūkiais Latvijoje (Latgalėje, Kuržemėje ir Žemgaloje) ir Lietuvoje (Aukštaitijoje, Mažojoje Lietuvoje ir Žemaitijoje). Šie ūkiai ir sodybos siūlo įvairius agroturizmo produktus ir didelį pasirinkimą edukacinių programų. Žemėlapyje taip pat galima rasti 10 maršrutų su aprašymais. O detalizuotus maršrutus su praktiniais patarimais keliautojui – pasiūlymai ką pamatyti ir nuveikti, kur nakvoti, galima rasti el. versijoje Lietuvos kaimo turizmo asociacijos tinklalapyje.
  • Kitas projekto leidinys – Kelionių vadovas supažindina su agroturizmo paveldo produktais Lietuvoje bei Latvijoje. Vadovas parengtas anglų bei vokiečių kalbomis ir jau buvo pristatytas „Grüne Woche” (Berlyne, Vokietija) parodos metu. Leidinyje pristatoma žemės ūkio istorija ir iki šių dienų vystomos žemės ūkio šakos, lankomi ūkiai bei sodybos, kuriuose galima ne tik išbandyti žemės ūkio darbus ar veiklas, bet ir apsistoti. Leidinyje yra penkiolika maršrutų, sudėliotų pagal įvairias temas – pieno ūkiai ir duonos kepimas, žuvininkystės ūkiai, kulinarinis paveldas, amatai, ekologiški ir etnografiniai ūkiai, dvarų sodai ir parkai bei kt.
  • Smulkiesiems kaimo turizmo verslininkams buvo parengta metodinė medžiaga – trijų knygų rinkinys apie agroturizmo produktų kriterijus, ūkio ar sodybos pritaikymą turistams ir rinkodarą. Leidiniai padės verslininkams kurti agroturizmo produktus, išlaikant ūkininkavimo ar amatų tradicijas.
  • Šiuo metu Latvijos kaimo turizmo asociacija baigia rengti projekto apibendrinimą, kuriame bus pateikta viso projekto metu surinkta informacija, statistiniai duomenys ir įžvalgos.
  • Greta visų leidinių buvo sukurtas dešimties atvirukų rinkinys su gražiausiais Lietuvos ir Latvijos ūkių ir juose pagamintų produktų vaizdais. Atvirukai naudojami rinkodaros tikslais, dalinami per parodas ir įvairius renginius.

Šis projektas ir jo idėja buvo pristatyta įvairiausių parodų metu Lietuvoje („Adventur”, „AgroBalt”), Vokietijoje („Grüne Woche”), Latvijoje („Riga Food”, „Lauki ienāk pilsētā”). Parodų metu Lietuvos ir Latvijos kaimo turizmo asociacijos dalino išleistus leidinius, konsultavo žmones apie agroturizmo produktus bei kvietė aplankyti ūkius ir įdomiai praleisti laisvalaikį kaime.

Dalyvių žemėlapis:

Daugiau apie dalyvius: http://www.atostogoskaime.lt/atviros-dienos-kaime/akcijos-dalyviai

Rekomenduojami VIDEO

Daugiau

Šiuolaikinio meno keliai į bažnyčias: 1990–2019, Bažnytinio paveldo muziejuje

We love Lithuania

Vilniaus Švč. Trejybės bažnyčios ir vienuolyno 500 metų istorija: maldos namai, kalėjimas, švietimo įstaigos

Vilniaus Gedimino pr. suliepsnojo 16 Laisvės laužų (nuotraukų galerija)

Asvejos ežeras atskleidžia savo paslaptis: surasti viduramžių kario palaikai

10 piliakalnių kuriuos verta aplankyti žiemą

We love Lithuania

Klaipėdos senamiesčio kiemelyje apsigyveno pasaka: pristatomas mechanizuotas lėlių teatras

We love Lithuania
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
Sekite turizmo, laisvalaikio ir kultūros naujienas mūsų socialiniuose tinkluose
Sėkmingai užprenumeruota.
"CMP"